Spojené království je zkrácený název pro Spojené království Velké Británie a Severního Irska. Anglie, Skotsko a Wales jsou součástí Velké Británie. Pod suverenitu země spadá také 14 zámořských území. Dále patří mezi významné členy Společenství národů (celkem 53 členských států). Hlavou státu je od 6. května 2023 král Karel III.
Anglický jazyk se lze učit i na překrásných ostrovech ve Středozemním moři. Malta na třech svých obydlených ostrovech nabízí pláže, moře, malebnou přírodu a krásné počasí většinu roku.
Kanada je rozlohou druhá největší země na světě. Leží v severní části Severní Ameriky. Obklopuje ji Severní ledový oceán, Atlantik, Spojené státy americké a Tichý oceán. Původní obyvatelé byli Indiáni a Inuiti. Kanada je tvořena deseti provinciemi a třemi spolkovými teritorii. Oficiálními jazyky jsou angličtina a francouzština. Hlavou státu je král Karel III, kterého zastupuje generální guvernérka Mary Simon.
Spojené státy americké je země, která leží na území Severní Ameriky od Atlantického po Pacifický oceán. Na severu sousedí s Kanadou, na jihu s Mexikem. Díky Aljašce sahá území USA i k břehům Severního ledového oceánu. Americká vlajka vlaje i na tichomořských ostrovech Havaj. Jedná se o spojení 50 států, 1 federálního území a 14 zámořských území. 4. července 1776 vyhlásily Spojené státy nezávislost nad Spojeným královstvím.
Irsko je stát v severozápadní Evropě, který zaujímá přibližně 5/6 povrchu stejnojmenného ostrova. Na severu sousedí se Severním Irskem (součást Spojeného království). Ostrov obklopuje Atlantský oceán, Irské moře, Keltské moře a Svatojiřský průliv. Svoji nezávislost na Spojeném království definitivně Irové vybojovali 6. prosince 1922, kdy vznikl Irský svobodný stát, který byl 29. prosince 1937 nahrazen Irskou republikou, jakou známe dnes.
Nový Zéland je stát v jihozápadní části Tichého oceánu. Tvoří ho dva velké ostrovy, Severní a Jižní a pár menších ostrůvků. Nový Zéland je součástí ponořeného kontinentu Zélandie a společně s Austrálií tvoří širší region Australasie. První evropský objevitel zde přistál roku 1642. Své jméno získal od nizozemských kartografů po nizozemské provincii Zeeland.
Austrálie je federativní stát na jižní polokouli nacházející se na stejnojmenném kontinentu. Součástí společenství je velký ostrov Tasmánie a menší ostrovy v Jižním, Indickém a Tichém oceánu. Pevnina je obydlena již více jak 42 000 let domorodými obyvateli – Austrálci. Název je odvozen od latinského přídavného jména „australis“ (jižní).
Kypr je po Sicílii a Sardinii třetím největším ostrovem Středozemního moře. Nachází se v jeho nejvýchodnějším cípu, pouhých 113 km od Turecka a cca 120 km od Sýrie. Ač je geograficky Asií, kulturně patří k Evropě. Úředními jazyky tu jsou řečtina, turečtina a angličtina. Historicky je směsicí řecké kultury a byzantského, arabského a tureckého vlivu. V současnosti je politicky ostrov pod vládou mezinárodně uznávané Kyperské republiky, jež je i součástí Evropské unie.
Spojené arabské emiráty (SAE) se rozkládají při pobřeží Perského zálivu a ve světě jsou známé rychle se rozvíjejícími městy, především pak městěm "superlativ" - Dubají.
Jihoafrická republika je známá pod zkratkou JAR. Jak název napovídá, zabírá nejjižnější cíp afrického kontinentu, a je svým způsobem v rámci Afriky naprosto unikátní. Jde o jednu z nejvyspělejších zemí kontinentu. Rozlohou je dvakrát větší než Francie a většina území sestává z rozlehlé a ploché náhorní plošiny. Zima v JAR probíhá v období června až srpna. Podnebí je v rámci odlišných částí území velmi rozličné, v nejjižnější části je podobné podmínkám Středozemního moře, pěstují se tu známá jihoafrická vína, a je typicky větrné.
Thajsko je země s přívětivými obyvateli, kteří mají vysoký smysl pro hrdost, hluboké kulturní a náboženské cítění a tři „svaté“ věci: král, monarchie a buddhismus. Místní kulinářské umění okouzlilo nejednoho cestovatele. Navíc angličtinu ve školách učí rodilí mluvčí.